SEO – otsingumootoritele optimeerimine

Kui Sa ise mingit infot otsid, siis kas valid otsitulemustest esimese või nt 30nda teenusepakkuja? Kui tihti esimesest või teisest tulemuste lehest kaugemale vaatad? Tõenäoliselt väga harva… Tegelikult on nii, et üle poolte otsijatest klikivadki ainult esilehe tulemustele ja ainult üks inimene kümnest klikib lehtedel, mis paiknevad pärast kolmandat lehekülge. See peaks olema päris mõtlemapanev. Mitmendal kohal asub Sinu leht?

SEO (Search Engine Optimization) ehk otsingumootoritele optimeerimine on kogum erinevaid tegevusi, mis aitavad veebilehe positsiooni otsingutulemustes tõsta.

Kõrge positsioon otsingutulemustes tekitab usaldusväärsust ning aitab kindlustada, et potentsiaalne klient valib just Sinu poolt pakutava. Otsingutulemustes kõrgel kohal olevaid ettevõtteid peetakse tihti ka automaatselt turuliidriteks.

Kui SEO-ga tegeleda, siis on oluline mõista, et optimeerimise tulemused on pikaajalised. Seetõttu on ka vastav koostöö reeglina pikaajalisem. Alustame alati olukorda kaardistavast auditist ning siis on võimalik sealt edasi otsustada, kas ja kuidas on mõistlik koostööd jätkata. Võimalus on tellida ka ainult raport ning selle põhjal ise oma SEO tööga jätkata.

Meie SEO teenuse sisu:

  • analüüs ja audit (praegune olukord ja võrdlus konkurentidega; olulised märksõnad; edasise SEO töö aluseks)
  • veebilehe optimeerimine (lehesisene)
  • link-building (leheväline)