Artiklid ja soovitused

Kuidas tasuta videoturundust teha?

Youtube on Google´i järel populaarsuselt teine otsingumootor maailmas. Lisaks hoiab Youtube.com võidukalt 3. kohta maailma enimkülastatud veebisaitide seas (esikohal on Google.com ja teisel kohal Facebook.com*). Kindlasti oled märganud vägagi võimsat video pealetungi ka Facebookis. Tõenäoliselt oled ka enda käitumises märganud, et video lihtsalt tõmbab rohkem tähelepanu ning võimaldab lühikese ajaga mõnusalt palju infot saada. Kui Sa pole veel videoturundusega katsetanud, siis soovitan seda teha.

Kuidas videoturundust teha ja palju see maksab?

Hea uudis on, et vägagi OK kvaliteediga video tootmine on läinud odavaks. Üliprofessionaalne videolahendus nõuab küll jätkuvalt priskemat tükki eelarvest, aga selle kõrval on poolprofessionaalse või täitsa enda tehtud lahendusega võimalik edukalt sihtgrupini jõuda.

Oletame, et soovid enda äri või teenuse tutvustamiseks teha kuni 1,5 minutit kestva reklaamklipi (hea klipp ongi tavaliselt väga lühike) ja jõuda sellega sotsiaalmeedias oma sihtgrupini. Eelarve selleks on väiksevõitu – maksimaalselt kuni 500 eurot, aga hea, kui saaks võimalikult odavalt.

Projekti võib jagada kolmeks etapiks:

  1. idee ja kontseptsioon, sõnumid
  2. filmimine ja järeltöötlus
  3. levitamine ja tulemuslikkuse jälgimine

Idee ja kontseptsiooni töötad ise välja: tunned ju hästi oma teenust ning selle tugevaid külgi. Järgnevalt võtad mõned pakkumised tehniliseks teostuseks ning saad alltoodud valikud:

  • Professionaalne teostus – alates 1000 EUR
  • Poolprofessionaalne teostus – alates 300 EUR
  • Säästulahendus – alates 100 EUR
  • Soovitus tuttavalt – tee ise nutiseadmega klipp ja lae sotsiaalmeediasse üles, kulu 0 EUR (kuluks vaid enda investeeritud tööaeg)

Milline teostus valida?

Professionaalne lahendus ei mahu kuidagi eelarvesse, seega on valida poolprofi, säästulahenduse ja isetegemise vahel. Isetegemise ja säästulahenduse eelis poolprofi oma ees on, et tootmiskulult säästetud eurod saab paigutada klipi levitamisesse.

TASUTA ehk teed ise

Tänapäeva nutitelefonid muudavad klippide filmimise ja töötlemise vägagi lihtsaks ja käepäraseks. Töötlemiseks on saadaval tasuta ja tasulised äpid ning e-poodidest leiab vajadusel ka soodsa hinnaga lisavarustust (statiivid, mikrofonid, LED-valgustid jne). Ka ilma lisavarustuseta võib asjaliku nutitelefoniga saada rahuldava kvaliteediga klipi. Filmid sisse ja monteerid ära ning ongi klipp olemas.

Järgnevalt laed videoklipi oma Facebooki lehele üles ning seadistad selle Facebooki tasulisi reklaamivõimalusi kasutades kuvama soovitud inimestele. Sama klippi saad kasutada ka oma veebisaidil, Youtube’is jne.

Säästulahendus – alates 100 EUR

On sarnane isetegemisega, aga sobib siis, kui pole huvi/viitsimist/soovi filmimise ja monteerimisega ise tegeleda ning lisavahendeid soetada. Soodsa videoturunduse teenuse kohta leiad rohkem infot siit!

Järgnevalt vaid mõned näited, kuidas erinevad Eestis toimetavad ettevõtted on videoturundust Facebookis ja Youtube´is kasutanud:

Viide: facebook.com/pg/trumanbarbershop/videos/

Viide: facebook.com/pg/DailyEE/videos/

Viide: facebook.com/pg/vabanktallinn/videos/

Viide: youtube.com/watch?v=OIwduHETZMw

Kokkuvõtteks: videoturundus on praegu täiesti jõu- või taskukohane ka mikro- ja väikeettevõtetele ning kui seni pole video kasutamise mõtteid veel olnud, siis tasuks võimalikud variandid enda jaoks kindlasti läbi mõelda.

Edukat digiturundamist!

NB! Kui soovid digiturundusega abi, siis kirjuta: martin@digimarketing.ee

*Allikas: similarweb.com globaalse statistika põhjal.